Calendario

Abril 2016
LunMarMierJueVierSabDom
 << <Dic 2018> >>
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Anuncio

æQuién estį en lķnea?

Miembro: 0
Visitante: 1

rss Sindicación

Archivos

Anuncio de los artķculos posteados en: Mayo 2016

08 Mayo 2016 
Trądzik jest chorobą zaczynającą nie tylko nastolatki. U kobiet odpowiedzialnych żyje coraz częściej, i jego przyjmowanie jest o tyle ważniejsze, że ciężko znaleźć podstawę jego stworzenia. Całość stanowi wierne - z trądzikiem nie wygrasz własnymi sposobami. Nie zwalniaj zatem z konsultacją u dermatologa.

Z trądzikiem próbują nie tylko nastolatki, a same osoby dorosłe. O ile obok tychże liczb przyczyna trądziku jest dosyć łatwa (nagły wzrost wydzielania hormonów płciowych), o tyle u dorosłych powody problemów nie pozostawiły do końca poznane. Lekarze przypuszczają, że powinny widać istnieć stres, predyspozycje genetyczne, zaburzenia hormonalne czy wybrane leki (np. antydepresyjne). Bez powodu na czynnik powodujący trądzik, dolegliwość tę należy usuwać plus ostatnie możliwie jak prosto. Chociaż w owy system można oszczędzić się przed szpecącymi ranami i przebarwieniami, których zwolnienie nie jest jasne natomiast znacznie piękne.

Objawy trądziku to nowości chore na ciele nazywane zaskórnikami i pryszczami. Zwykle piszą one na płci, na plecach, ramionach, szyi i klatce piersiowej, czy w tłach gdzie aparaty włosowo-łojowe są najliczniejsze.

Kogo dotyka trądzik?

Trądzik istnieje indywidualną spośród najczęściej organizujących chorób skóry. Spotyka pracowników w wszystkim wieku, jednak najczęściej młodzież w etapie dojrzewania i małych dorosłych. Szacunkowo 80% pań w etapie pomiędzy 11. a 30. rokiem istnienia w takim okresie boryka się z obrazami trądziku. W grupie przypadków zanikają one do 30. roku mieszkania, lecz żyje również trądzik dorosłych - u niektórych trzyma się on nawet w wieku 40. i 50. lat.

Trądzik a zdrowie

Trądzik młodzieńczy nie ma dużego zagrożenia dla zdrowia a że obejmować zgubny zysk na samopoczucie i duszę osób ujętych tym zaburzeniem, i w poważnych przykładach mogą powstać na ciele rany po trądziku

Podstawowymi objawami podającymi na trądzik są zaskórniki (wągry) oraz ropne wypryski. Najlżejszą konstrukcją trądzika jest trądzik zaskórnikowy acne comedonica, następujący w stopniu dojrzewania szczególnie w obrębie nosa, czoła także policzków. Nowo powstałe zaskórniki (nazywane zaskórnikami zamkniętymi lub zaskórnikami białymi) robią jak małe białe grudki na stref skóry. Starsze zaskórniki przedostają się na warstwę skóry oraz odkrywają się. Oznaczamy je zaskórnikami otwartymi lub tzw. zaskórnikami czarnymi ze sensu na ich kolor, który zawdzięczają obecności melaniny w zamknięciu ujścia mieszka.

Zabiega o tzw. utleniony łój- sebum. Pojawi się rdzeń o robakowatym kształcie z czarną główką, którego potoczna definicja to wągier a fachowa zaskórnik. Czarne zaskórniki potrafią się prowadzić bardzo powoli, ponieważ ich wielkość bardzo długo odrywa się na przestrzeń skóry. Czarnych czy białych zaskórników nie należy wyciskać ani wydrapywać. Łagodzić je może jedynie kosmetyczka czy dermatolog w higienicznych warunkach. Tkanka uszkodzona wyciskaniem lub wydrapywaniem może ulec zakażeniu gronkowcami, paciorkowcami czy własnymi bakteriami skórnymi. Po wyciśnięciu zaskórniki pojawią się ponownie obecnie zbyt kilka tygodni.


Admin · 54 vistas · Escribir un comentario